Strona główna    Index gier     Rodzaje kości     Akcesoria     Źródła

KWALIFIKACJE

Gra ta rozgrywana była jako gra hazardowa. Poniżej przedstawiono rodzinny wariant gry na punkty.

Liczba kości: 5
Liczba graczy: 2+
Zasady gry:
Rozpoczyna gracz wybrany przez losowanie. Kolejka każdego gracza składa się z dwóch części: "kwalifikacji" i "rzutu ostatecznego" W "kwalifikacjach" gracz może wykonać maksymalnie 5 rzutów. Po każdym rzucie musi odłożyć co najmniej jedną kostkę i rzuca pozostałymi. Kości odłożonych gracz nie można już użyć ponownie w "kwalifikacjach". Grający nie ma obowiązku wykorzystania wszystkich pięciu rzutów i ma prawo przerwać "kwalifikacje" w dowolnej chwili, lecz musi to zrobić zanim wykona kolejny rzut. Uzyskany wynik "kwalifikacji" to suma oczek wszystkich odłożonych kości.
przykład: [6] [6] [5] [4] [4] daje wynik 25 oczek
W drugiej części swojej kolejki gracz ustala "szczęśliwy numerek". "Szczęśliwy numerek" to wynik "kwalifikacji" pomniejszony o 24.
przykład: [6] [6] [5] [4] [4] = 25 oczek czyli "szczęśliwy numerek" = 1
Jeżeli gracz uzyskał w "kwalifikacjach" 30 i więcej punktów to "szczęśliwy numerek" = 6
Jeżeli "szczęśliwy numerek" wynosi zero lub mniej to gracz odejmuje jego wartość od stanu swojego konta i kończy kolejkę.
Jeżeli "szczęśliwy numerek" jest dodatni to gracz wykonuje "rzut ostateczny" wszystkimi kośćmi. Wynik tego rzutu to suma oczek z kości na jakich wypadł "szczęśliwy numerek".
przykład: "szczęśliwy numerek" = 4 to [6] [2] [2] [4] [4] daje 8 punktów.
Wynik "rzutu ostatecznego" gracz dopisuje do swojego konta i kończy kolejkę. Gracza grają z góry ustaloną liczbę kolejek lub do ustalonej liczby punktów.

prawa autorskie | kontakt | aktualizacje 31.10.2006