Index gier     Rodzaje kości     Akcesoria     Źródła

Masz w domu komplet do gry w kości? A może masz kilka luźnych kości do gry, które żal Ci wyrzucić lecz nie wiesz co z nimi zrobić? Moja strona przekona Cię, że gry w kości są proste lecz potrafią rozruszać każdą drętwą imprezę lub spędzić miłe popołudnie z córką lub synem!
Strona poświęcona jest grom, w których używa się tylko i wyłącznie sześciennych kości do gry.
Przez Rzymian nazywane tesserae a przez współczesnych polskich graczy K6, kości są jedną z najstarszych a zarazem najprostszych gier towarzyskich.
W grach tych największe znaczenie odgrywa ślepy los chociaż niektóre wymagają odrobiny strategii i umiejętności podejmowania skalkulowanego ryzyka.
Proste zasady i szybkość gry w połączeniu z prostotą stosowanych rekwizytów, czynią z kości ulubioną grę hazardzistów i... dzieci.
Średniowieczni gracze potrzebowali tylko kości, pełnej sakiewki i stołu w karczmie. Na stole rysowali kredą planszę, na której obstawiali wyniki rzutów.
Współcześnie bardziej przydatne będą papier i ołówek do zapisu punktacji czy stworzenia prostej planszy oraz żetony (zapałki, kapsle itp.) do obstawiania wyników rzutu czy też użycia ich jako pionków.
Gry w kości należą do ulubionych gier w kasynach całego świata (Gry Hazardowe).
Bywalcom rodzimych pubów polecam Beer Dice czyli Kości Piwne, podczas których gra się nie na punkty czy pieniądze tylko na "łyki piwa".
Tym, którzy chcą pograć i spędzić miło czas w pubie polecam Gry Barowe, których znajomość przydaje się szczególnie w trakcie "pogody barowej".
A gdy pada deszcz dzieci się nudzą... i wtedy warto zagrać z nimi w jedną z Gier Rodzinnych.
Jeżeli posiadasz kości pokerowe to oprócz Pokera Klasycznego możesz zagrać w Cubilete lub Eskalero.
Osoby zainteresowane historią gier w kości polecam opracowanie na temat kości na polskiej wikipedii.
Polecam również mój blog o zasadach gry w domino oraz mój zdominowany blog.


prawa autorskie | kontakt | aktualizacje 07.04.2015