Strona główna    Index gier     Rodzaje kości     Akcesoria     Źródła

PRAWA AUTORSKIE

Materiały prezentowane na stronie zebrał i zredagował Kuba Libre (kuba.libre@poczta.fm).
© niektóre (!) prawa zastrzeżone
Dozwolone jest ich kopiowanie, rozpowszechnianie i zmienianie, o ile ma charakter niekomercyjny i zachowuje informację o autorze, a prace pochodne udostępniane są na identycznych zasadach.

Prawo na zasadach wyłączności do wydania w formie pisemnej materiałów zawartych na stronie posiada prawdopodobnie nieistniejąca już firma GREM. Niestety nie wywiązała się ona z podjętych przez nią zobowiązań finansowych wobec autora tej strony. Dlatego zamiast kupować wydawnictwa tej firmy polecam darmowe materiały zawarte na tej stronie.

Większość gier w kości (ich nazwy i zasady) nie jest chroniona prawnie w przeciwieństwie do wielu gier współczesnych, ale należą do domeny publicznej czyli "public domain", podobnie jak szachy, warcaby, chińczyk czy gry w karty. Oznacza to, że dzięki temu gry te mogą być rozpowszechniane w dowolny sposób. Każdy może produkować zestawy do gry, stworzyć program komputerowy, stronę internetową czy też książkę poświęconą tym grom bez pytania kogokolwiek o zgodę, bez płacenia komukolwiek opłat licencyjnych, bez łamania przy tym praw autorskich.

Niektóre tytuły gier są zastrzeżonymi znakami towarowymi przez wydawców. Wykorzystano je tylko i wyłącznie w celach informacyjnych, a także aby propagować szeroko rozumiane gry w kości oraz zachęcić do kupowania oryginalnych zestawów.

Jeżeli strona Ci się podoba poleć ją znajomym: www.kosteczki.republika.pl
Jeżeli skorzystasz z zawartych na niej informacji proszę również o dopisek:
Materiały pochodzą ze strony www.kosteczki.republika.pl


kontakt | aktualizacje 30.09.2009