Strona główna    Index gier     Rodzaje kości     Akcesoria     Źródła

ZABIJ BANKIERA!

Najprostsza gra hazardowa świata! Potrzeba tylko 2 kości i paru "kolesi z kasą". Potocznie taki sposób gry uważany jest za najbardziej popularną grę w kości na pieniądze. W literaturze angielskojęzycznej występuje pod nazwami High Dice, Two Dice Klondike, Bingo lub Beat the Banker.

Liczba kości: 2
Liczba graczy: 2+
Rekwizyty: żetony
Zasady gry:
Grając "towarzysko" należy przez losowanie wyznaczyć bankiera (może być nim gospodarz). Funkcja bankiera może być przechodnia według zasad ustalonych na początku przez graczy. Każdy z graczy dysponuje pewną ilością żetonów. Pierwszy rzuca bankier jeden raz a potem po kolei każdy z graczy. Wynik rzutu to suma oczek na dwóch kościach. Jeżeli gracz wyrzuci więcej niż bankier to bankier wypłaca mu jeden żeton. W przypadku remisu lub wyższego wyniku bankiera, gracz wpłaca żeton bankierowi.

W "domu gry" gramy zawsze przeciwko bankierowi, który jest pracownikiem "domu gry". Wysokości jednorazowej stawki jest ograniczona przez "dom gry". Bankier wypłaca wygraną w stosunku 1 do 1. W przypadku remisu bankier zgarnia postawioną przez gracza stawkę.

prawa autorskie | kontakt | aktualizacje 23.02.2007